fbpx

FUNDACJA BRACI GOLEC – PASTORAŁKI

Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez wspólnego kolędowania i śpiewania ulubionych pastorałek. To właśnie one tworzą niepowtarzalną atmosferę tego pięknego czasu i umacniają rodzinne więzi. Dlatego z przyjemnością prezentujemy Wam wyjątkową płytę – „Pastorałki” w całości nagraną przez uczniów Fundację Braci Golec, która w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia. W nagraniach udział wzięła setka utalentowanych dzieci, rosnących na młodych muzyków pod skrzydłami Fundacji a także Górskiego Uniwersytetu Ludowego. Na krążku znajdziecie nie tylko unikatowe beskidzkie pastorałki, ale i opowieści o tradycjach górali żywieckich na każdy dzień świąt: Wigilię, Boże Narodzenie, Św. Szczepana oraz Nowy Rok. Niepowtarzalny klimat płyty stanowią też okoliczności jej powstania: cały materiał nagraliśmy w klimatycznym drewnianym kościele w Kamesznicy. Co więcej pastorałki zostały zagrane na tradycyjnych instrumentach z naszego regionu: skrzypcach, basach, heligonkach, dudach żywieckich, piszczałkach i zaśpiewane żywiecką gwarą.

Płyta idealnie sprawdzi się przy rodzinnych spotkaniach, stanowiąc doskonałe uzupełnienie świątecznej tradycji i zwyczajów – do wydania dołączony jest dostęp do wszystkich tekstów. Zakupując krążek wspierasz 307 młodych talentów, którzy pod skrzydłami Fundacji rozwijają swoją pasję i marzenia. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Jedni nie wyobrażają sobie świąt bez makowca i karpia, inni bez drzewka i wyczekiwania na pierwszą gwiazdkę. My nie wyobrażamy sobie świąt bez muzyki. 

Z okazji piętnastolecia Fundacji Braci Golec wydaliśmy wyjątkową płytę z pastorałkami w wykonaniu ponad setki młodych talentów, wzrastających pod naszymi skrzydłami. Materiał do krążka powstał w klimatycznym drewnianym kościele w Kamesznicy, w świątecznych okolicznościach, dzięki czemu z muzyki i śpiewu tchnie podniosła atmosfera. 

Pieśniom w żywieckiej gwarze akompaniują skrzypce, basy, heligonki, piszczałki i dudy żywieckie - tradycyjne instrumenty naszego regionu. Dodatkowym walorem są przeplatające się z muzyką opowieści o tradycjach górali żywieckich na każdy dzień świąt - Wigilię, Boże Narodzenie, Świętego Szczepana i Nowy Rok. Płyta znakomicie dopełni atmosferę rodzinnego spotkania, zarówno czasu radości, jak i zadumy.

Dochód z płyty "Pastorałki" w całości przeznaczony jest na wsparcie ponad 300 podopiecznych Fundacji Braci Golec, kształcących się w grze na instrumentach, śpiewie i tradycjach Beskidu Żywieckiego, rozwijających swoją pasję do muzyki. I za to, jak i każde inne wsparcie naszej inicjatywy - serdecznie Ci dziękujemy!  


Pastorałka